Колледж базасында халықаралық ынтымақтастық мерекесінің сиқырлы аурасы жалғасуда

«Қоғамдық тамақтандыру және сервис колледжі» МКҚК базасында халықаралық ынтымақтастық мерекесінің сиқырлы аурасы жалғасуда, таңертеңнен музыка ойнап тұр, халықаралық кәсіби байқаулар жүріп жатыр, қазақстандық және шетелдік оқу орындарының оқытушылары мен ө/о шеберлерінің арасында тәжірибе алмасу жүріп жатыр, шетелдік қонақтар сұхбат беруде, семинарлар мен мастер-кластар және т. б. Іс-шаралар өтуде.
2017 жылдан бастап колледжде «Қазақ халқының ұмыт болған ұлттық тағамдары» жобасы сараптамадан өтуде. Бүгін “Рухани жаңғыру” жобасы мен “ASTAUfest-2019” халықаралық гастрономиялық фестивалі аясында колледж алаңында 22,53, 74, 30, 13, 37, 55, 57 мектеп оқушылары үшін келесі мастер-класстар ұйымдастырылды:
-Ұлттық киіз үйде әсіп, өрме төс, кілегей қосылған өкпе, құйрық-бауыр, пияз қосылған каттама, қымыз, жармалардан, сүттен жасалған ұлттық қазақ тағамдары, кептірілген жемістер, жеміс канапесі және т. б.ұмытылған қазақ ұлттық тағамдары әзірленді, сондай-ақ ө/о шеберлері А. Т. Досмаилова мен Д. Д. Д. Әзімбаева өздерінің топтарымен әртүрлі бауырсақтарды, соның ішінде асқабақ қосылған бауырсақтарды дайындау бойынша кейтеринг қызметін көрсетті.Korean Street food (Корей асханасының көшеде тамақтанудыруы), Корей тамақтану институтының оқытушысы Hwanq Kim, Қоғамдық тамақтандыру және сервис колледжінің ө/о шеберлері Ю. Н. Фельде, А. С. Боранбаева және студенттері Болат Айла (топ.АКК-275, корей және ағылшын тілдерінің аудармашысы), Нургалиев А. және Севостьянов С. (гр.ЖТ-282), Тұманов Ж. (гр.К – 259) қатысуымен корей асханасы-чапчхе, кимпаб, одэн, янцсем чикен, токкпоки және т. б. тағамдарды дайындау бойынша кейтеринг қызметтерін көрсетті.
Колледждің жазғы спорт алаңында 22,53, 74, 30, 13, 37, 55, 57 орта мектеп оқушыларына арналған «Аспаздық эстафета» спорттық жарысы өтті. Сонымен қатар колледж студиясында «Блинный рай» номинациясы бойынша «Солнечный мир» орталығы (инклюзив) ұйымдастырылды. Бұл іс-шараға ең үздіктердің үздігі қатысты. Директор З. Қылышбаева бастаған колледж ұжымы, бір тату отбасындай белсенділік танытып, осы жауапты іс-шараны жоғары деңгейде ұйымдастыра білді.